Jak wybrać dobrego psychiatrę?

Po podjęciu najważniejszej decyzji – o wybraniu się do specjalisty od psychiki, należy pamiętać, że wybór dobrego psychiatry jest równie ważny jak wybór każdego innego lekarza. W jaki więc sposób wybrać osobę, która zamiast tylko wypisać receptę, rzeczywiście nam pomoże?
Sprawdź, w jakich zagadnieniach specjalizuje się wybrany przez ciebie psychiatra. Poszukaj informacji na temat jego działalności naukowej lub prowadzonych badaniach. Daje to gwarancję, że lekarz jest na bieżąco z najświeższymi technikami pomocy lub zna wyniki badań klinicznych najnowszych leków. Pomocne na pewno okażą się internet i zwykła wyszukiwarka. Warto przed umówieniem się na wizytę przejrzeć zakładkę „o mnie” na stronie internetowej psychiatry bądź poradni, w której pracuje. Wybierz takiego, który prócz godzin przyjmowania i cennika posiada także pochlebne opinie. Ponadto sprawdź czy najbliższa biblioteka posiada dostęp do portalu, który gromadzi najnowsze doniesienia lub artykuły naukowe w wersji elektronicznej.

Nie można zapominać o polecaniu przez znajomych. Warto jednak zwrócić uwagę, na jakich aspektach koncentrują się poprzedni pacjenci. Zapewne docenimy bliską odległość gabinetu psychiatry od miejsca zamieszkania, jednak istotniejszą kwestią powinno być dla nas podejście do klienta. Trzeba także wziąć pod uwagę fakt, że nawet jeśli dany specjalista przypadł do gustu naszemu koledze, nie oznacza, że w naszej opinii będzie godzien zaufania.

Jedynym sposobem na sprawdzenie, czy dany psychiatra jest dobry i spełnia nasze oczekiwania jest przekonanie się o tym na własnej skórze i zaufanie swojej intuicji. Pamiętaj, że nie ma nic złego w zmianie lekarza w trakcie leczenia! Dobry psychiatra nie będzie miał oporów, by polecić nam kogoś lepszego od siebie.

Nasz wybór http://psychiatra-gabinet.pl

4 komentarze

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *